Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Kategorie
Od
Godziny dostępności usługi.
Dzień Time slot Komentarz
poniedziałek - piątek: 7:30-15:30
Niepełnosprawność
Opis usługi

Informujemy, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił wypożyczalnię technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością.

W wypożyczalni są m.in. wózki i skutery dla osób niepełnosprawnych ruchowo, notatniki brajlowskie, powiększalniki telewizyjne czy wysoko zaawansowane technologicznie aparaty słuchowe, a także technologia AAC dla osób, które nie mogą się komunikować w standardowy sposób. 
Z usług świadczonych przez wypożyczalnię mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością, posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne.

Osoba z niepełnosprawnością może wypożyczyć technologię wspomagającą, jeżeli w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymała ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej, jak wnioskowana technologii wspomagającej.

Wnioskodawca składa wniosek o wypożyczenie technologii wspomagającej w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia.

W razie potrzeby pomoc w wypełnieniu wniosku zapewnia pracownik Centrum informacyjno-doradczego dla osób z niepełnosprawnością.

Zasady i szczegóły programu PFRON znajdują się pod linkiem:

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/wypozyczalnia-technologii-wspomagajacych-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia/informacje-praktyczne/wypozyczalnia-technologii-wspomagajacych-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia/

 

Dane usługodawcy

Usługodawca Sektor Ulica Kod Miejscowość Telefon Email Strona internetowa