Bezpłatny transport door-to-door dla mieszkańców Gminy Potęgowo

Kategorie
Od
do
Niepełnosprawność
Opis usługi

Gmina Potęgowo świadczy usługę transportową door-to-door (od drzwi do drzwi). Dzięki usłudze mieszkańcy mogą bezpłatnie dotrzeć np. do lekarza, urzędu, na rehabilitację czy załatwić istotne sprawy w instytucjach nie tylko na terenie naszej gminy. Korzystająca z usługi osoba zostanie odebrana z domu, zawieziona w miejsce docelowe i odwieziona do domu. Usługa powstała w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door na terenie Gminy Potęgowo” - obecnie projekt jest realizowany w okresie trwałości (od 01.10.2022 r. do 31.05.2025 r.). 

Kto może skorzystać z bezpłatnej usługi transportowej?

Usługa skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców Gminy Potęgowo o ograniczonej mobilności, zatem do osób nie tylko z niepełnosprawnościami, ale do wszystkich którzy mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się wynikające z ograniczonej sprawności (seniorzy 70+).

Jak zamówić usługę bezpłatnego transportu?

Usługę można zamawiać dzwoniąc pod dedykowany numer telefonu: 506 950 197 a także w formie elektronicznej, za pomocą formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) przesłanego na adres: transport@potegowo.pl

Ważne, aby mieszkaniec zainteresowany usługą zaplanował wcześniej swoją wizytę i przynajmniej dzień wcześniej, złożył zapotrzebowanie na ww. usługę oraz co najważniejsze, otrzymał potwierdzenie o możliwości realizacji usługi w planowanym terminie. Podczas kontaktu z dyspozytorką osoba zainteresowana transportem, zostanie poproszona o podanie nie tylko terminu przejazdu, ale także celu transportu oraz zapotrzebowania na np. asystę drugiej osoby podczas usługi. 

Choć usługa ma pomagać w wielu codziennych sprawach, prosimy pamiętać, że pierwszeństwo do skorzystania z niej mają osoby wskazujące na pilne sytuacje, mające wpływ na zdrowie czy życie. Wszystkie te elementy określone są w regulaminie usługi, dostępnego na stronie internetowej Urzędu Gminy Potęgowo.

Otrzymany przez samorząd grant z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  pokrywa prawie w całości  koszty przedsięwzięcia, m.in. zakupiono busa, dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami, zatrudniono kierowcę i dyspozytora usługi.

Dane usługodawcy

Usługodawca Sektor Ulica Kod Miejscowość Telefon Email Strona internetowa